Produkt nagrodzony na Diabetica Expo 2016. Zawiera 100% naturalnego produktu z czystego ekologicznie Ałtaju.

Florenta to unikalny produkt w skali całej Europy. Został opracowany przez naukowo-badawczą firmę produkcyjną Biolit z zachodniej Syberii. Technologia wytwarzania ekstraktu Florenta z zachowaniem maksymalnej ilości aktywnych składników i ich cennych właściwości została opatentowana przez producenta, firmę BIOLIT.

Historia leczenia wielu dolegliwości wodnym ekstraktem jodły syberyjskiej ma uzasadnienie w ponad 200 letniej tradycji jej stosowania na Syberii i Ałtaju a w dzisiejszej dobie te cenne właściwości jodły syberyjskiej dodatkowo poparte są badaniami Syberyjskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego. Zawiera naturalne formy witamin A, B2, E, C (łącznie 30,6 mg/l); niewielkie (0,08 g/l) ilości związków terpenowych (m.in. borneol, kariofilen), związki mineralne (magnez, potas, cynk i in.), polifenole,  kwercytynę,  fitosteroidy  (ecdysterony), d-pantenol.  Wodorozpuszczalne kompleksy cennych dla organizmu pierwiastków: żelaza i miedzi.

Florenta stanowi ekstrakt wodny z  igieł i pąków jodły białej z zachodniej Syberii i Ałtaju. Jest źródłem niezbędnych substancji czynnych odbudowujących formułę krwi. 

Cenne właściwości jodły syberyjskiej wynikają z unikalnego, bogatego składu biologicznie aktywnych substancji:

Kwercetyna – flawonol: zawartość w koncentrowanym ekstrakcie wynosi nie mniej niż 6,0mg%. Hamuje aktywność enzymów odpowiedzialnych za proces starzenia skóry, obniża stężenie cholesterolu i lipidów we krwi, zmniejsza skutki napromieniowania, hamuje rozwój niektórych nowotworów, ochrania miąższ wątroby. Poprawia krążenie krwi, zapobiega miażdżycy, obniża poziom glukozy we krwi. Hamuje proces zlepiania się krwinek, działając przeciwzakrzepowo. Powstrzymuje stany zapalne i wysięki okołonaczyniowe. Działa przeciwhistaminowo. Usprawnia pracę serca, działając na nie ochronnie.

Polifenole: zawartość w koncentrowanym ekstrakcie wynosi nie mniej niż 20mg%. Polifenole działają głównie przeciwutleniająco i przerywają reakcje łańcuchowe tworzenia się wolnych rodników, działają również przeciwhistaminowo, zmniejszając reakcje alergiczne, hamują reprodukcję wirusów, chronią układ krążenia i zapobiegają chorobom wieku starczego.

Fitosteroidy jodły syberyjskiej (ecdysterony): strukturalne elementy tworzące steroidowe hormony, strukturalnie zbliżone do witaminy grupy D, kwasy żółciowe i tkanki błon komórkowych. Stymulują system odpornościowy do ochrony organizmu przed patogenami. Zawartość fitosteroidów w ekstrakcie z jodły syberyjskiej stanowi więcej niż 5%.

D – pantenol: aktywny związek jodły syberyjskiej poprawiający kontrolę poziomu glukozy we krwi.

Działanie:

 • dzięki zawartości fitoncydów skutecznie wpływa na  likwidację bakterii, wirusów i grzybó przy stosowaniu do wewnątrz jak i na zewnątrz
 • zawiera potężną dawkę przeciwutleniaczy w postaci polifenoli, które wpływają na zmniejszenie stanów zapalnych i alergicznych
 • naturalne fitosteroidy wspomagają szybką adaptację organizmu do zwiększonego wysiłku fizycznego i treningu wyczynowego
 • wpływają na hamowanie aktywności enzymów odpowiedzialnych za proces starzenia komórek
 • wpływa na zachowanie zdrowych kości i zębów
 • wpływa na zachowanie zdrowego układu nerwowego i prawidłową ostrość widzenia
 • chroni przed promieniowaniem jonizującym i wpływa na redukcję skutków ubocznych chemio i radioterapii
 • działa radioprotekcyjnie – wspomaga ochronę organizmu przed skutkami promieniowania z  telefonów komórkowych i  techniki  IT
 • łatwo przyswajalne kompleksy cennych pierwiastków, zwłaszcza żelaza, wspomagają ochronę przed anemią
 • wspomaga kontrolę poziomu glukozy we krwi

Wskazania: Rekomendowany sportowcom, osobom starszym, uczącej się młodzieży, osobom obarczonym dużym wysiłkiem fizycznym przy wykonywaniu pracy w niebezpiecznych warunkach, w zasięgu promieniowania jonizującego, osobom po chemio i radioterapii. Wspomaga w odbudowie formuły krwi.

Ekstrakt jodły syberyjskiej Florenta rekomendowany jest przez Moskiewski Państwowy Uniwersytet Produkcji Spożywczej i Federalną Agencję Biomedyczną RF, osobom w podeszłym wieku, uczniom, sportowcom, rekonwalescentom, osobom obarczonym dużym wysiłkiem fizycznym przy wykonywaniu pracy w niebezpiecznych warunkach i pracujących z techniką IT.

Składniki: niskozatężony wyciąg płynny z jodły białej (Abies pectinata DER 6,2:1). Zawartość suchej masy 0,2%.

Zawartość składników wykazujących efekt fizjologiczny w dziennej porcji produktu (15 ml):

– ekstrakt wodny z  jodły białej.

Zalecane spożycie 3 x dziennie: jedną miarkę produktu rozpuścić w 100ml letniej wody i przyjmować w trakcie lub po posiłku. 

Uwagi/przeciwskazania:  Produkt przeznaczony dla dorosłych. Spożywanie produktu jest niewskazane w okresie ciąży i karmienia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej  i zbilansowanej diety oraz nie zastąpi zdrowego trybu życia. Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej.

Osoby ze stwierdzoną nadwrażliwością na składniki, nie powinny stosować produktu.

3 Przedmioty
Napisz opinię
 • Alina

  Alina

  Feb 11, 2018 w  11:12 pm
  Mi akurat pomogło unormować poziom żelaza. Stosowałam regularnie i badania wyszły OK, co wcześniej było trudne do osiągnięcia :)

Powiązane produkty

Scroll