Chlorek magnezu sześciowodny 1000mg, MyVita

0 Opinie

Chlorek magnezu sześciowodny do kąpieli magnezowych. Kąpiel magnezowa - antidotum na brak magnezu czyli transdermalne (przezskórne) uzupełnienie magnezu.

Chlorek magnezu sześciowodny - zastosowanie zewnętrzne, do kąpieli magnezowych. 

Magnez jest odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie organizmu, ponieważ warunkuje prawidłowy przebieg ponad 300 procesów. Jest on obok wody i tlenu najważniejszym pierwiastkiem. Wiele osób cierpi na niedobór magnezu, wcale o tym nie wiedząc. Jego niedobór trudno jest stwierdzić w rutynowym badaniu krwi, gdyż krew magazynuje tylko 1% Mg.

Długoterminowy deficyt magnezu przyczynia się do uaktywnienia wielu dolegliwości i schorzeń takich jak: niepokój, zaparcia, cukrzyca, fibromialgia, nadpobudliwość, nadciśnienie, skurcze mięśni, otyłość, zaburzenia snu i czynności tarczycy.

Możliwe objawy niedoboru magnezu: Niski poziom energii, zmęczenie fizyczne i psychiczne, słabość, nerwowość, niepokój, drażliwość, napady złości, drganie powiek, skurcze mięśni, złe trawienie, zespół napięcia przedmiesiączkowego i brak równowagi hormonalnej, przedmiesiączkowe zatrzymanie płynów i/lub tkliwość piersi, zaburzenia snu, bóle głowy, napięcie w górnej części pleców, ramion i szyi, osłabienie kości, zaburzenia rytmu serca.

Kąpiel magnezowa - antidotum na brak magnezu czyli transdermalne (przezskórne) uzupełnienie magnezu.

Kąpiel: do wanny z ciepłą wodą dodajemy 1–2 szklanki chlorku magnezu, rozpuszczamy i moczymy się relaksując przez 20–30 minut. Nie używamy mydła, ani innych substancji. Kąpiel w zależności od wrażliwości skóry może dać na początku wrażenie drapania, leciutkie szczypanie czy pieczenie i uczucie ciepła. Po krótkim czasie wszystko mija i robi się bardzo przyjemnie. Po moczeniu się w wannie można opłukać ciało pod prysznicem.

Moczenie stóp: 0,5 - 1 szklanki chlorku magnezu rozpuszczamy w 3-4 litrach ciepłej wody i moczymy stopy 20–30 minut, po czym wyjmujemy je z kąpieli i spłukujemy czystą wodą. Jony magnezu, podobnie jak podczas kąpieli całego ciała, dostają się do krwioobiegu i dają bardzo przyjemne uczucie.

Po kąpieli całego ciała, jak i moczeniu stóp w solance magnezowej, dobrze jest natrzeć ciało i stopy olejem. Jest to wskazane, ponieważ solanka może wysuszyć nieco skórę, a olej kokosowy sprawia, że staje się głęboko nawilżona i wygładzona.

Przeciwwskazania do stosowania chlorku magnezu są: hipermagnezamia, niewydolność nerek, stosowanie leków przeciwzakrzepowych, hipotonia.

3 Przedmioty
Scroll