Podstępna fruktoza na drodze do szczupłej sylwetki - WIOSENNY DETOKS cz.2

Podstępna fruktoza na drodze do szczupłej sylwetki - WIOSENNY DETOKS cz.2

Dodano przez:
Fruktoza występuje głównie w owocach. Absolutnie nie należy się jej bać o ile spożywa się owoce w całości, a nie wyciskane z nich soki. Całe owoce zawierają błonnik a ten powoduje, że wchłanianie fruktozy z owoców jest wyważone, ograniczone, więc bezpieczne. Ponadto całe owoce to doskonałe źródło witamin, mikro-makro i ultra elementów i wszelkich niezbędnych związków.

Czego należy się obawiać? Zbyt dużej ilości sztucznej, skoncentrowanej fruktozy, w postaci syropu glukozowo-fruktozowego i białego rafinowanego cukru. Skoncentrowana fruktoza wysyła sygnał do zmniejszonego wydzielania leptyny (o leptynie przeczytasz w poprzednim wpisie TUTAJ) i wzrostu wydzielania greliny. Grelinę produkują żołądek i trzustka i to ona daje sygnał, że „jesteśmy głodni”. W badaniach udowodniono, że fruktoza aktywuje także gen odpowiedzialny za gromadzenie tłuszczu. Czy wiesz ile tego syropu spożywa rocznie jeden przeciętny Amerykanin? Ponad 18 kg. A dalej już tylko gromadzenie tłuszczu i otyłość. Brrrr.

Syrop glukozowo-fruktozowy jest dodawany do wszystkich produktów przetworzonych: napoje gazowane, batony, produkty w opakowaniach z wydłużoną datą ważności. Nawet sałatka, którą kupujesz gotową to produkt przetworzony z dodatkami nie tylko syropu glukozowo-fruktozowego, ale i całej gamy ulepszaczy i konserwantów. Nie nadużywaj takich produktów. Zmień je na gotowane warzywa z dodatkiem ziół, oliwy z oliwek lub innych roślinnych olejów, z dodatkiem sproszkowanych alg (Spirulina, Chlorella), które stanowią źródło naturalnych witamin, składników mineralnych, enzymów i innych związków wspomagających funkcjonowanie naszego organizmu.

Spirulina i Chlorella są mikroskopijnymi roślinami rosnącymi w krystalicznie czystej wodzie, Są to najwcześniejsze i najprostsze formy życia na ziemi. Pojawiły się dużo wcześniej od zwierząt i istnieją na świecie już kilka miliardów lat. Algi są znakomicie przyswajane przez tkanki ludzkie, ponieważ skład chemiczny ich plazmy podobny jest do składu plazmy człowieka. 

  • Chlorella doskonale oczyszcza organizm z toksyn, szczególnie z metali ciężkich.
  • Spirulina wzmacnia i odżywia organizm, pomocna w walce z nadwagą, ponieważ w jej białku dużą część stanowi fenyloalanina, odpowiedzialna m. in. za kontrolę apetytu. 

Kolejna część już wkrótce. Zapraszam do zakładki WIOSENNY DETOKS

dr Katarzyna Łopata

Specjalista Farmacji Klinicznej

Scroll